Strona Główna » Kredyt gotówkowy » Najlepszy kredyt gotówkowy a najtańszy kredyt gotówkowy – różnice, podobieństwa

Najlepszy kredyt gotówkowy a najtańszy kredyt gotówkowy – różnice, podobieństwa

Wybór najlepszego kredytu hipotecznego może przysporzyć wiele trudności, tym bardziej że dla każdego będzie miało to inne znaczenie. Dla jednych priorytetem będzie niski koszt całościowy zobowiązania, dla innych brak prowizji, a niektórzy oczekiwać będą błyskawicznego otrzymania gotówki. Na co w takim razie zwracać uwagę?

Jak najlepiej porównywać oferty kredytów gotówkowych?

Wiele osób myśli, że najlepszy kredyt gotówkowy otrzymają w banku, w którym prowadzą swój rachunek. Nie do końca jednak pokrywa się to z rzeczywistością. Zdarzają się oczywiście sytuacje, gdzie banki przygotowują dla obecnych klientów atrakcyjne oferty, jednak częściej to instytucje, z którymi nie miało się kontaktu, proponują korzystniejszy kredyt gotówkowy.

Zawsze warto porównywać różne propozycje, ponieważ z pozoru najtańszy kredyt gotówkowy, w praktyce może okazać się nieopłacalny z uwagi na dodatkowe koszty ukryte w umowie. Uwagę zwracać nie tylko na same odsetki, ale też na dodatkowe opłaty typu prowizja, ubezpieczenie czy ochrona zobowiązania.

Banki często reklamując swój produkt jako najtańszy kredyt gotówkowy, nie podają od razu wszystkich opłat z nim związanych. Oprócz wyżej wymienionych, niektóre z instytucji wręcz wymagają założenia konta, na które przelane zostaną pożyczone środki, czy wydania karty debetowej, z którą też związane są opłaty. Dlatego też warto mieć to na uwadze, szukając najlepszej oferty bankowej.

Podobieństwa i różnice najtańszego a najlepszego kredytu gotówkowego

Najlepszy kredyt gotówkowy wcale nie musi być najtańszy i odwrotnie. Na atrakcyjność oferty składa się szereg czynników i każdy indywidualnie musi ocenić, które są dla niego ważne.

Niektórym osobom zależeć będzie na wcześniejszej spłacie zobowiązania, na co nie wszystkie banki wyrażają zgodę. Inni kredytobiorcy, ponad najtańszy kredyt gotówkowy, postawią na szybkość otrzymania pieniędzy, bądź większą elastyczność przepisów umowy. Nie dla każdego atrakcyjny będzie wymóg założenia nowego konta lub pobrania karty płatniczej, która też może generować duże koszty.

Jest też, co prawda, spora grupa klientów, dla których najlepszy będzie ten najtańszy kredyt gotówkowy. W takim przypadku warto bardzo dokładnie porównać wszystkie dostępne na rynku oferty i sprawdzić dokładnie potencjalne koszty. Dopiero po dogłębnej analizie warto wybrać konkretną ofertę. Warto wspomóc się w tym rankingami czy porównywarkami kredytów gotówkowych, które to biorą pod uwagę wszystkie koszty.

Na co zwrócić uwagę szukając najlepszego kredytu gotówkowego?

Zastanawiając się nad kwestią, jaki kredyt jest najlepszy, trzeba wziąć pod uwagę, że musi spełniać kilka warunków:

 • opłaty z nim związane nie powinny być wygórowane,
 • niska bądź nawet zerowa prowizja bankowa,
 • możliwość szybszej spłaty,
 • atrakcyjny okres spłat,
 • minimum formalności,
 • szybkie przekazanie gotówki.

Szukając korzystnej oferty bankowej, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań związanych z tym, co jest dla nas najważniejsze. Na tej podstawie poszukiwania najlepszego kredytu gotówkowego będą o wiele łatwiejsze.


4 komentarze

 1. Bardzo fajne porównanie, mało się mówi o tym, jaki kredyt będzie najkorzystniejszy, wszyscy tylko patrzą na to, by był jak najtańszy….

 2. Najlepszy kredyt gotówkowy niekoniecznie musi być tym najtańszym. Wiem bo się o tym boleśnie przekonałam. Następnym razem przy jakimkolwiek kredycie skorzystam z pomocy doradcy…

 3. Najlepszy kredyt gotówkowy powinien mieć korzystne warunki i przejrzyste zasady, niestety nie łączy się to z tym, że jest najtańszym kredytem… Szkoda, bo powinno to się ze sobą łaczyć!

  • No niestety najlepszy kredyt gotówkowy a najtańszy to dwie różne rzeczy…sama sie o tym przekonałam

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *