Strona Główna » Kredyt gotówkowy » Ile dostanę kredytu przy najniższej krajowej?

Ile dostanę kredytu przy najniższej krajowej?

Wiele osób zastanawia się, czy dostanie kredyt przy najniższej krajowej. To szczególnie istotne w przypadku tych, którzy chcą ubiegać się o kredyt hipoteczny, który trudno czasem otrzymać, właśnie ze względu na zarobki. Ile więc wynosi najniższa krajowa i na jaki kredyt można liczyć mając takie wynagrodzenie?

Ile wynosi najniższa krajowa w 2019 r.?

Najniższa krajowa z roku na rok rośnie. W przyszłym roku prognozowana jest kolejna podwyżka. Obecnie najniższa krajowa brutto wynosi 2250 zł, co w przeliczeniu na netto, czyli „na rękę” daje 1634 zł. Czy z takim wynagrodzeniem można dostać kredyt?

Kredyt gotówkowy przy najniższej krajowej

Mając najniższą krajową najłatwiej otrzymać będzie kredyt gotówkowy. Banki stosują minimum formalności w przypadku tego produktu. Najważniejsze jednak będą nie tyle same zarobki, co zdolność kredytowa. Po jej sprawdzeniu okaże się, na jaką kwotę kredytu możemy sobie pozwolić. Pod uwagę będą brane przede wszystkim zarobki, ale i wydatki. Bank musi ocenić, czy będziemy mieli nadwyżkę finansową, która pozwoli na spłatę ewentualnego zobowiązania. Nie bez znaczenia jest również zajmowane stanowisko, liczba osób na utrzymaniu czy stałe zobowiązania. Banki sprawdzają również informacje w BIK, co oznacza, że kredytu prawdopodobnie nie dostaną osoby, które mają problemy ze spłatą kredytów.

Banknoty 200 zł

Najniższa kredytowa a kredyt hipoteczny

Największy dylemat pojawia się w przypadku kredytu hipotecznego, o który wiele osób wnioskuje, chcąc spełnić marzenie o własnym mieszkaniu. Mając minimalne wynagrodzenie będzie to trudne, ale na pewno nie niemożliwe. W przypadku kredytu hipotecznego banki jeszcze dokładniej weryfikują wnioskujących. Wyliczają ich zdolność kredytową, sprawdzają czy jest nadwyżka finansowa. Nie bez znaczenia jest też wiek, stan cywilny, staż pracy, rodzaj umowy o pracę, sytuacja mieszkaniowa i majątkowa. Bardzo ważny jest również wkład własny. Większość banków wymaga 20% wartości kredytu, jednak im więcej tym lepiej. Mając zgromadzony wysoki wkład własny, łatwiej będzie uzyskać kredyt hipoteczny.

Kredyt przy najniższej krajowej – ile można dostać?

Chcąc dowiedzieć się, ile kredytu przy najniższej krajowej można dostać, warto wyliczyć wspomnianą już zdolność kredytową. Jest to ocena wiarygodności finansowej, po analizie której banki podejmują decyzję co do kredytu. Chcąc ją wyliczyć, warto skorzystać z dostępnych w Internecie narzędzi, takich jak kalkulatory zdolności kredytowej. Jak one działają?

Kalkulatory zdolności finansowej są częściej wykorzystywane przy wyliczeniach dla kredytów hipotecznych. Należy podać w nich informacje odnośnie okresu spłaty, który nas interesuje, oprocentowania, rodzaju rat, miesięcznych dochodach gospodarstwa, liczby osób w gospodarstwie, ratach innych kredytów, limitach na kartach kredytowych i innych stałych zobowiązaniach. Dzięki temu będzie można sprawdzić, ile można dostać kredytu przy najniższej krajowej.


Jeden komentarz

  1. No nie wiem, ale przy najniższej krajowej to się średnio opłaca brać kredyt… Oczywiście można, ale koszty mogą być bardzo przytłaczające. Ja sam unikam kredytów, jeśli się tylko da.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *