Strona Główna » Porady kredytowe » Kredyt w koncie – czym jest?

Kredyt w koncie – czym jest?

Dodatkowa gotówka, którą możesz spożytkować na dowolny cel bywa ratunkiem w nagłych finansowych sytuacjach. Stały dostęp do nadprogramowych środków zapewnia kredyt w rachunku bieżącym, dzięki któremu zyskujesz margines w swoim domowym budżecie. Czym jest kredyt w koncie? Kto może go otrzymać i jaki jest koszt kredytu w rachunku osobistym?

kredyt w rachunku osobistym

Kredyt w koncie – czym jest?

Nieprzewidziane wydatki związane z awarią domowego sprzętu, problemami ze zdrowiem wymagają zawsze dodatkowych pieniędzy. Jeżeli z trudem domykasz swój miesięczny budżet, nie masz oszczędności i nie masz czasu lub nie chcesz zaciągać w takiej sytuacji kredytu gotówkowego, pomyśl o kredycie w rachunku bieżącym. Dzięki takiej opcji zyskujesz natychmiastowy dostęp do potrzebnej Ci gotówki, nie musisz składać wniosku o kredyt lub pożyczkę.

Kredyt w koncie zwany też często limitem kredytowym lub linią kredytową jest popularnym sposobem zyskiwania dodatkowych funduszy. To maksymalnie możliwe, zgodnie z zawartą z bankiem umową, ujemne saldo na Twoim rachunku bankowym. Dodatkowa suma dodana do dyspozycji klienta stwarza szansę wykorzystania pieniędzy banku, kiedy już Twoje konto świeci pustkami.

Jak działa kredyt w rachunku osobistym?

Zasada działania limitu kredytowego jest prosta. Możesz korzystać ze środków w kwocie wyższej niż rzeczywisty stan konta, dostępny limit możesz wykorzystać jednorazowo w całości lub w częściach. Zadłużenie w tej postaci spłacane jest na bieżąco, każdy kolejny wpływ na konto redukuje jego poziom. Nowe środki na rachunku osobistym np. w postaci Twojego wynagrodzenia są przeznaczane na spłatę limitu.

Konkurencja na rynku finansowym sprawia, że banki sukcesywnie wychodzą z nową ofertą w stronę klienta, który często nie musi już płacić za prowadzenie rachunku osobistego. W dzisiejszej rzeczywistości konta bankowe mogą być darmowe (banki365.pl), wtedy nie płacisz za obsługę rachunku, karty płatniczej oraz za wykonywane przelewy. Podobnie sytuacja ma się z kredytem w rachunku bieżącym. Decydując się na kredyt w koncie nie narażasz się na dodatkowe koszty. Za przyznany limit kredytowy zazwyczaj płacisz tylko raz, w momencie jego otrzymania. Warunki kredytowania uzależnione są od oferty bankowej i indywidualnej sytuacji klienta. Odsetki od zadłużenia płacisz wyłącznie od kwoty, którą wykorzystałeś. Suma do zwrotu nie jest uzależniona od całego limitu kredytowego.

Kto może otrzymać kredyt w koncie?

Kredyt w koncie to produkt finansowy dedykowany zarówno osobom fizycznym, jak i przedsiębiorcom. Limit kredytowy może opierać się o konto osobiste oraz konto firmowe.

Warunkiem otrzymania kredytu w rachunku bieżącym jest odpowiednia zdolność kredytowa, która wpływa na wysokość przyznanego limitu. Ważna jest również Twoja pozytywna historia w Biurze Informacji Kredytowej, bank zawsze weryfikuje wiarygodność przyszłego kredytobiorcy. Najczęściej instytucje finansowe oczekują co najmniej trzymiesięcznego okresu prowadzenia konta osobistego pod swoim logo, czasem wystarczy potwierdzenie z innego banku.


Jeden komentarz

  1. Nie słyszałem o czymś takim. Myślałem, że nie da się być na minusie. Tak jednak sobie myślę i myślę, no nie wiem, czy jednak nie lepsza jest karta kredytowa…. No ale to pewnie trzeba by poczytać. W każdym razie dobrze wiedzieć, że są jeszcze tego typu możliwości.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *